سبک مدرن در دکوراسیون داخلی منزل

در طراحی مدرنیته هیچ لزومی به در اختیار داشتن فضای بسیار بزرگ نیست. طراحی مدرن با سادگی در هم آمیخته است. هدف از این طراحی ایجاد فضای ساده و خلوت و درعین حال زیبا و کارامد میباشد. استفاده از اشکال هندسی و خطوط زاویه دار در مجسمه ها و تابلوهای دیواری موجود در این فضاها در این نوع طراحی بسیار مرسوم است  که نمونه هایی از آن را در اینجا می بینید:

دیوارها در دکوراسیون مدرن چه ویژگی‌های را باید داشته باشند؟
​​​​​​​

از رنگ دیوار، نوع طراحی آن، دکوراتیوهایی که بر روی آن‌ها نصب شده تا کارایی دیوار، همگی بر روی مدرن بودن دیوار تأثیر مستقیم دارند و موارد دیگری نیز هستند که وجود یا عدم وجود آن‌ها به دیوار حس مدرن بودن می‌بخشد.
رنگ دیوار در بخش مدرن بودن معیار مهمی است که به جرات می‌توان از این عامل به عنوان موردی مهم و اثر گذار نام برد و در مورد آن صحبت کرد. در گذشته که نه خبری از مدرنیته و نه تمرکز بر روی رنگ دیوارها در دکوراسیون منازل بود، اسباب و اثاثیه خانه نقش ایجاد تغییر در خانه‌های عموم مردم را بازی می‌کرد. رفته رفته با ورود مواردی چون نقش رنگ در دکوراسیون خانه، کاغذ دیواری و دیوارپوشها بود که مردم با تاثیرات آن در خانه آشنا شدند و متوجه شدند با هزینه‌ای کم می‌توانند تغییرات گسترده‌ای در خانه به وجود بیاورند. رنگ ، کاغذ دیواری و دیوار پوش‌ها هریک به سبک و روش خود در خانه‌های مدرن نقش ایفا می‌کنند.

استفاده از خصلت طراحی مدرن در سقف و لوازم دکوراسیون مدرن کاملاً قابل مشاهده است. استفاده از خطوط شکسته و رعایت نظم محسوس در طراحی‌های آن‌ها از جمله این خصلت‌ها است، تفاوت‌های بسیاری در بخش مقایسه‌ای میان سقف‌ها و نورپردازی‌های دکوراسیون مدرن و سایر دکورها وجود دارد و از نوع طراحی تا متریال مورد استفاده شده، از جمله این موارد هستند.
در بخش نورپردازی نیز دکوراتورهایی که سبک مدرن کار می‌کنند و طراحی‌های آن را بر عهده دارند علاقه زیادی به استفاده از هوشمندسازی و بهره گیری از نورهای غیر مستقیم دارند. به طوری که هر گاه به یک دکور مدرن نگاه کنید، هیچ تابنده مستقیمی به چشم نمی‌خورد و نورهای سفید و بسیار روشن در آن به وفور مشخص هستند.
اگر در بخش سقف خانه سؤال شود دکوراسیون مدرن چیست باید بگوییم سقف‌هایی که از طراحی منظم و کاملاً ساده بهره می‌برند و از امکانات هوشمند و کاربردی در ساخت و کارایی آن استفاده شده است، نمود واقعی یک نشیمن یا فضا مدرن هستند. البته به قطعیت نمی‌توان ادعا کرد هر فضایی که چنین شاخصه‌های داشته باشد مدرن است؛ چرا که پس از تجمیع و تکمیل همه موارد است که مدرن بودن به چشم می‌آید.

سبد خرید