سبک مراکشی در دکوراسیون داخلی

سبک مراکشی یکی از عجیب و غریب ترین سبک های دکوراسیون داخلی ست که حضور آن در طراحی داخلی نمایی منحصر بفرد و جذاب ایجاد می کند. این سبک ترکیبی از سبک های مختلف از جمله سبک های عربی, آفریقایی و مدیترانه ای است, بنابراین با استفاده از این سبک شگفت انگیز میتوانید چندین سبک را در دکوراسیون خانه خود داشته باشید. به دلیل موقعیت جغرافیایی مراکش, طراحی داخلی در این کشور تحت تاثیر سبک های عربی قرار گرفته است و وجود قصرها و محله های تاریخی و زیبا حاکی از این واقعیت می باشند.​​​​​​​

از ویژگی های بارز سبک مراکشی میتوان به استفاده از رنگ های پرانرژی و زنده اشاره نمود که همین امر باعث شده این سبک دکوراسیون در طراحی خانه های مدرن و سنتی اعمال شود و فضایی جذاب و پرنشاط ایجاد کند. سبک مراکشی نمادی از فرهنگ و تاریخ کشور مراکش است و با بهره گیری از بافت های رنگارنگ, طرح های هندسی و تزئینات جذاب دکوراسیونی بی نظیر در فضای خانه ایجاد می کند.

سقف خانه های مراکشی بسیار بلند است و برای دکوراتیو نمودن آنها اغلب از تیرهای چوبی استفاده میشود. یکی از عناصر اصلی در معماری به سبک مراکشی استفاده از قوس و طاق های زیبا است. با اعمال این فرم ها در طراحی دکوراسیون خانه فضایی الهام گرفته از فرهنگ و هنر مراکش خواهید داشت. در طراحی ورودی ها, درب ها, کمدها, تخت خواب و … می توانید این اشکال زیبا را به کار ببرید.

دیوار خانه های مراکشی چند وجهی و دارای نمای کچی هستند و رنگ آمیزی آنها اغلب با رنگ های صورتی کمرنگ, بژ و سفید انجام می شود. رنگ های خنثی و کمرنگ برای رنگ آمیزی دیوارها و رنگ های شاد, پر انرژی و پر رنگ برای سایر المان های اتاق به کار می رود. رنگ های جسورانه و زنده مانند نارنجی, قرمز و آبی پررنگ رنگ های درخشان و پر انرژی هستند که در انتخاب مبلمان, فرش, پرده, کوسن و … کاربرد دارند.​​​​​​​

در معماری به سبک مراکشی از کاشی های پر نقش و نگار به عنوان کفپوش و دیوارپوش استفاده می شود. این کاشی های زیبا و جذاب برای دکوراتیو نمودن فضای آشپزخانه, حمام و سرویس بهداشتی کاربرد دارند.

برای دکوراتیو نمودن اتاق نشیمن به سبک مراکشی میتوان از فانوس های رنگارنگ, ظروف سنگی و عناصر فلزی و چوبی مشبک استفاده نمود. صنایع دستی مراکشی زیبایی بی نظیری دارند و برای مزین کردن فضای خانه به کار می روند. فانوس مراکشی از جمله عناصر دکوراتیو مخصوص سبک مراکشی ست که میتوان آن را در مکان های مختلف اتاق نشیمن یا اتاق خواب قرار داد. این فانوس ها به دلیل داشتن طرح های مشبک نور را با طرح های بسیار زیبا در فضا پراکنده می کنند.

در زیر تعدادی عکس از نمونه سبک زیبای مراکشی را ببینید

سبد خرید