کاغذ دیواری

بدون شک استفاده از کاغذ دیواری یکی از کم هزینه ترین و سریعترین راه های تغییر یا نو سازی در دکوراسیون داخلی ساختمان می باشد. با پیشرفت تکنولوژی و ورود کاغذ دیواری های نوین با الیاف های زیبا و استفاده از طرح های متنوع در سبک های مختلف انتخابی ویژه پیش روی دست اندر کاران ساختمان و دکوراتورها قرار داده است که می توانند با استفاده از آن و با توجه به سلایق صاحب خانه و در نظر گرفتن بودجه مشخص، طرح های متنوعی را پیشنهاد کنند.
کاغذ دیواری ها معمولا بصورت رول در بازار فروخته می شوند و با استفاده از چسب مخصوص آنها را به دیوار می چسبانند. طرح ها و قیمت های بسیار متنوع و جذاب در بازار موجود می باشد. بسیاری از آنها ضد آلرژی و گرد و غبار و همینطور قابل شستشو می باشند که می توانند نیاز شما به تعویض چند باره آنها را برطرف گنند .
چند رول کاغذ نیاز است :
یکی از سوالات اساسی که اکثر خریداران با آن مواجهند این است که چند رول کاغذ دیواری لازم است .
رول های کاغذ دیواری معمولا به عرض 50 سانتیمتر در طول 10 متر می باشد . برای محاسبه تعداد رول مورد نیاز اگر ارتفاع دیوارها از 5/2 متر بیشتر باشد طول دیوار را بر 5/1 تقسیم نمایید تا تعداد رول بدست آید . در صورتی که ارتفاع دیوارها از 5/2 متر کمتر باشد طول دیوار را بر 1/2 تقسیم نموده تا تعداد رول بدست آید.

 
انواع کاغذ دیواری به لحاظ طرح :کاغذ دیواری های کلاسیک (damask)
​​​​​​​

کاغذ دیواری های دارای طرح های گل و بوته و طرح های انتزاعی (floral)     

کاغذ دیواری های دارای طرح هندسی ( geometric pattens)    

کاغذ دیواری هایی با طرح هایی با نقوش تصویری و پوستر مانند (illustration)​​​​​​​   

کاغذ دیواری هایی با طرح های کوچک و تکرار شونده و خلوت (motif)

کاغذ دیواری های ساده و تک رنگ (plain/texture)     

کاغذ دیواری هایی که در آنها از خطوط موازی بصورت عمودی یا افقی استفاده می شود و جهت بزرگ یا مرتفع نشان دادن فضا هم بکار می رود (striped)   


انواع کاغذ دیواری به لحاظ جنس و بافت :


کاغذی
این نوع کاغذ دیواری بسیار ارزان بوده اما بسیار نازک و ضعیف می باشند و باید از آنها مراقبت نمود. دوام آنها بین 1 تا 2 سال می باشد و نباید در اتاق کودک مورد استفاده قرار گیرد.​​​​​​​

کاغذ دیواری pvc با روکش وینیل :
این نوع کاغذ دیواری دارای روکش وینیل می باشد که خود انواع مختلفی دارد . این کاغذ دیواری ها بسیار با دوام بوده و قابل شستشو می باشد و تا 5 سال دوام دارد. مناسب اتاق کودک بوده و به سختی پاره می شوند.

کاغذ دیواری نانو :
​​​​​​​این نوع کاغذ دیواری ها به نسبت بقیه از قیمت بالاتری برخوردارند. در ساخت آنها از تکنولوژی نانو استفاده شده که علاوه بر خصوصیات کاغذ دیواری های با روکش وینیل ، ضد دوده و گرد و غبار ، ضد حساسیت ، مقاوم در برابر نور خورشید و عایق صدا و گرما نیز هستند.

کاغذ دیواری بافت دار (مخملی) :
این نوع کاغذ دیواری ها دارای تکه های مخملی از جنس پارچه پلاستیک می باشد و زمینه آن از جنس کاغذ دیواری pvc یا پارچه می باشد.این نوع کاغذها اکثر به رنگ های تیره و در طرح های کلاسیک می باشد که به راحتی با مبلمان و پرده ست می شوند . بدلیل استفاده از تکه های مخمل، قابل شستشو با مواد شوینده نمی باشد.​​​​​​​

کاغذ دیواری الیاف طبیعی :    

کاغذ دیواری سه بعدی  
این کاغذ دیواری ها قابل شستشو بوده و بدلیل نوع طرح آنها طرفداران زیادی نیز دارد . طراحی آنها بگونه ای است که برجسته به نظر می رسند و حس طبیعی بودن را القا میکنند. طرح های سنگ و مجسم آنها بگونه ای است که شباهت بسیاری با واقعیت دارد و حتی می توان با نور پردازی مناسب واقع گرایی و زیبایی آنرا دو چندان کرد.

سبد خرید